:::...::::...MALPERA MÜZİKA KURDİ::..::...kÜRTÇE MÜZİK SİTESİ

:::...::::...MALPERA MÜZİKA KURDİ::..::...kÜRTÇE MÜZİK SİTESİ

AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
RADYOGIRIS
DIYAR-FM
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
 Hoşgeldin; Misafir

Toplam 7 Mesajın Var.

Kayıt Tarihin:

Son Ziyaretiniz:

3490 Gündür yayındayız
1030 Konumuz var
1166 Mesaj gönderildi
65 Kullanıcımız Var
Son Üyemiz : serhan
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
evinaroje

HALIL

CANWER

*dilana_kurda*

kani

_JIN_

lawike_xerib

rojj-hat*

kızıl_isyan

SonSuzoL

Paylaş | 

özlüyorum....

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
*dilana_kurda*
MEDARATOR
MEDARATOR

Kadın Mesaj Sayısı : 146
PUNLAMA : 29331

MesajKonu: özlüyorum....   C.tesi Ocak 16, 2010 10:33 am

Özlemek; sensizlikte çarmıha geren o çekilmez ve ölümü küçümseyen duygu.

Özlemek; ölümün son basamağı.

“hiç özlemedim seni
özlemek dostluktandır
dostluğundan öte bulmalıyım seni

sıcaklığını bulmalıyım
dokunuşlarını, kenetlenişi
terimizle sulanmalı yeryüzü
güneş terimizle ışıldamalı sabah olunca”

Sağına soluna bakınmadan satırları okurken, kırpışmasın kirpiklerin. Öyle savrul diyorum harflerin yakısına. Okurken yazdıklarımı her harf dudaklarında tutuşsun. Ve anlattıklarımın sıcak yakarışını yüreğinle dinle.

İşte çıktım sokaklara, tüm gökyüzü içime akıyor. Işıl ışıl bir dünya dayanıyor omuzlarıma. Kendimi yollara bıraktım, yılları bozgun yıllara. Şaşmadan beni sana getirir ayaklarım. Oturup kuruldum bir yere, düşüncemin yayımlında kavrulup, kurudum. Avuçlarımın içi gibi aşina simalardan ezberin değirmenine taşınıyor teraneler, kalabalık yığını tanımlar.

Savruk, ölü bir çölüm şimdi.

Yüreğimi okşayıp teselli ederken, ayaklarım bana kıyamayan cehennemlerden ıslanıyor.
Başlangıçların zapt edilmez tufanlarını duyumsuyor desem yalan. Ben başlangıç tufanların yelesinden tutunarak bugünlere geldim. Ve hiçbir yalanın kapısını çalma yüzsüzlüğüne sürmedim yüzümü.

Sessizce çökmeye başlamış karanlığa doğru yürüyerek bulduğumda seni, tanıdım aydınlığı. Kıpır kıpır tümceler süzülüyordu dudaklarımdan. Elimde kalbimle gelirdim sana. ‘ sen bir güldün,’ sana bir gül veremezdim. Sana bir gül verme kabahatinin cefasını çekemezdim. Sana başlangıçların tufanlarıyla

Gelemezsem başlangıçlara reva sonlarla soluklanamam, yorulurum yılgınlıkta kaybolurum.
İşte çıktım sokaklara kendimi

Teslim ettiğim adımlarım beni sana getiriyor. Duruluğu ve her şeyi barındıran çocukluğuna büyüyerek varıyorum. Çok şey istemiyorum çocukluğunu istiyorum bütün boyutlarıyla, içinde nazlı halin, inadın.

Apansız fırtınalar çıkmalı
sarsılmalıyım
özlemek
yanında olmak isteğidir
gülüşünü görmek biraz da
hiç özlemedim seni

saçlarına gül takmam
bir ırmak gibi akıtırım ovaya
soluğunla yanar
dudaklarımın bozkırı”

İçime akan gökyüzünden bütün damlalara adını yazıyorum, bulutlara resmini çizerek. Hayatın şeytan ruhlu oyunlarında üzülüp sana susuyorum, ikimize… Sadece sustuğundan, zemherinin ağıdı sızıyor aramıza.

‘ su çürüdü’ şiirin de adımdan gayrısını bilmiyorum diyor, şair Ahmet Telli. Sevginde dirildiğim günden bu yana senden gayrısını yazamıyorum.

Akkor halindeki ufuk
bakır bir tel gibi eriyip gider
kraterler ortasında kalırım

toprak yarılır birden
su kirlenir

ürpertir bu coğrafya
bu serüven
ikimizi bir anda
yaşadığımı duyarım

hiç özlemedim seni
özlemek dostluktandır
dostluğundan öte bulmalıyım seni

Ahmet Telli

Birbirine dolanan sokaklarda kalabalıklar var. Türlü türlü kimliklerden, hepsinin emekçi koşuşturmaları. Yağmur bile sürgün ve firarca yağardı. Teni kanayan bir yalnızlık dağlardı göğsümü. Yağmur damlalarını dinlerdim benim gibi uzak ve çığlık çığlığa düşen yağmur damlalarını. Yağmur ve yalnızlığın birbirine ne kadar benzediğini bir bilsen… Ve sadece ikisi bilir, eksiksiz gelişimi, sarf ettiklerimi, düşündüklerimi, sakladıklarımı… Varlığı susmaktan ibaret ama çok şey anlatmaya kadir olana yıldızlara anlatırdım, seni. Ve suyu ve dağları… Ve sonra varlığı sonsuzluğun tomurcuklandığı gözlerine anlatırdım.
Korkusuzca ellerini tutmak, görmeyi arzuladığım gerçekleşecek bir rüya.

Şimdi ellerini tutuyorum başlangıçların coşkusuyla sana gelerek… Ama ellerini tutarken bile seni özlüyorum

özlüyorum....
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası