:::...::::...MALPERA MÜZİKA KURDİ::..::...kÜRTÇE MÜZİK SİTESİ

:::...::::...MALPERA MÜZİKA KURDİ::..::...kÜRTÇE MÜZİK SİTESİ

AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
RADYOGIRIS
DIYAR-FM
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
 Hoşgeldin; Misafir

Toplam 7 Mesajın Var.

Kayıt Tarihin:

Son Ziyaretiniz:

3517 Gündür yayındayız
1030 Konumuz var
1166 Mesaj gönderildi
65 Kullanıcımız Var
Son Üyemiz : serhan
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
evinaroje

HALIL

CANWER

*dilana_kurda*

kani

_JIN_

lawike_xerib

rojj-hat*

kızıl_isyan

SonSuzoL

Paylaş | 

çamaşir suyun tehlikesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
*dilana_kurda*
MEDARATOR
MEDARATOR

Kadın Mesaj Sayısı : 146
PUNLAMA : 29601

MesajKonu: çamaşir suyun tehlikesi   Çarş. Ara. 23, 2009 3:43 pm

Çamaşır suyunun karıştırılarak kullanılması sağlık açısından büyük risk taşıyor...

Tuz ruhu ve çamaşır suyu karıştırılınca yoğun şekilde klor gazı açığa çıktığı, bu gazın da solunum yollarında hasara yol açtığı belirtildi.

Dr. Osman Nacaroğlu, evlerde günlük hayatta kullanılan deterjan, çamaşır suyu, kireç ve yağ çözücüler, lavabo açıcılar, tuz ruhu gibi birtakım kimyasal maddelerin yanlış kullanılmasının zehirlenmelere neden olabileceği uyarısında bulundu. Dar, kapalı, iyi havalandırılmayan yerlerde çamaşır suyu ve tuzruhunun gerek tek gerekse birlikte kullanılmamaları gerektiğini hatırlatan Dr. Nacaroğlu, bu kimyasalların kanda karboksihemoglobin oluşumuna neden olarak oksijenin vücuttaki taşımına engel olabileceğine dikkat çekti.

AKCİĞER VE KALBİ DE ETKİLİYOR

Dr. Nacaroğlu, “Klor gazı solunduğunda hava yollarındaki suyla birleşerek en kuvvetli asitlerden olan hidroklorik aside dönüşerek solunum yollarında çok belirgin hasara yol açmakta ve astım benzeri hastalık tablosu ortaya çıkmakta. Söz konusu karışım astım ve diğer solunum hastalıkları yanında akciğer ve kalp hastalarını da çok olumsuz etkilemekte” dedi

çamaşir suyun tehlikesi
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası